Női kosárlabda - szabályok és mindent, amit tudnia kell a játékról

A női kosárlabda egy csapat sportjáték, amelynek fő célja az ellenfél csapatának kosárba dobása. A győzelmet azon játékosok nyerik, akik több labdát nyertek a verseny során. Kosárlabdára csak magas és gyors lányokat választanak ki. Úgy gondolják, hogy ez a fajta sport nagyon hasznos, ezért szerepel az iskolák sportképzési programjában.

Női kosárlabda - a játékszabályok

Szakértők úgy vélik, hogy a női kosárlabda:

Ezek a jellemzők nagyon híressé tették a játékot, az első szabályokat az amerikai James Naismith 1891-ben találta fel. A tanár a tornaórákat érdekesebbé tette, először a csapatok egyszerűen dobták a golyókat a gyümölcskosárba. Csak egy évvel később James megfogalmazta az alapszabályokat, először 13 volt. A nemzetközi kosárlabda szabályait csak 1932-ben fogadták el a Nemzetközi Kosárlabda Szövetség első kongresszusán. A legszélsőségesebb kiigazítások 2004-ben történtek. A szabályok egyszerűek:

1. Két csoport versenyez, öt közülük.
  2. A játék célja, hogy dobja a labdát valaki más kosarába, és ne hagyja, hogy bejusson a sajátba.
  3. A játék csak a kéz, rúgás vagy leállítása a labda minősül megsértésének.
  4. Ugyanazokkal a pontokkal, a bíró időbeosztást ad, és addig teszi, amíg a győztes nincs meghatározva.
  5. Egy közelről készített lövésért 2 pontot ítélnek oda egy távoli - 3 pontból, egy büntetésért - 1 pont.

Női kosárlabda - gyűrűmagasság

A női röplabda annyira népszerűvé vált, hogy ez a legkevésbé tragikus. Továbbá erősíti az egészséget különböző terhelésekkel:

A kosárlabda gyűrű magassága a padlóról 10 méter vagy 3,05 méter. Ugyanezek a szabályok érvényesek a férfi kosárlabdára. A sportolási normák szerint a kosarat a kosárlabda pajzsának alsó szélétől 0,15 méterre rögzítik, és a kosarat maga körbeveszi a karosszériához egy alsó hálóval. A kosár alsó szélét 3 méteres távolságban rögzítik 5 cm-rel a padlóról, ez a szabály mind a férfiak, mind a nők számára. Számos fontos árnyalat van:

1. A tervezés úgy van kialakítva, hogy ne mozdulhasson el, és a terhelések nem befolyásolják a pajzs helyzetét.
  2. A padlóról a csúcsra történő helyes távolságot szakember méri, mert nemcsak a pontosság játszik szerepet, hanem a lejtők különbsége is egy és a másik irányba.

Hány negyed van a női kosárlabdában?

A kosárlabda "tiszta" idő számít, a játék összesen 2-4 időszak vagy negyedév, a 12 perc. A szüneteket két percig adják meg. Számos sportágban az idő félévre oszlik, a női kosárlabda szabályai ugyanazok. A stopper csak akkor aktiválódik, ha a labda a játékban van, ha elhagyja a mezőt, az időzítő leáll. A teljes lejátszási idő 40 és 48 perc között van, mindent a szabályok határozzák meg.

Hányan tartanak egynegyedet a női kosárlabdában?

Mennyibe kerül a kosárlabda negyede? Minden alkalommal 10 percig osztják ki a játékidőt, és 120 másodpercen belül figyelembe veszik egymás közötti időközöket. Csak a játék magasságánál, a második és a harmadik periódus intervallumában, 15 perc áll rendelkezésre pihenésre. De vannak eltérések:

1. Európában a negyed 10 perc.
  2. Amerikában 12 percig játszanak.
  3. Az NBA-ban 12 percet vesz igénybe, de az idő elfogyasztása és a késések miatt körülbelül fél óra.

A kosárlabda női válogatottainak értékelése

Női kosárlabda olyan sport, ahol a mérkőzések nem kevésbé izgalmasak, mint a férfiak, a szemüvegeket és a büntetéseket a bíró az általánosan elfogadott nemzetközi szabályok szerint veszi figyelembe. Ahhoz, hogy a legrangosabb versenyen játszhasson, az orosz csapat idén 6 mérkőzést tartott a kosárlabdázókkal Görögországban, Bulgáriában és Svájcban. A női kosárlabda csapat sikerült megnyerni a világbajnokságot és az Európa Kupát, amely a világranglistákat vezette.

Női kosárlabda - filmek

A kosárlabda támogatóinak nagy része Amerikában él, ahol az ország szinte minden lakója ismeri ezt a játékot. Az ilyen népszerűségnek köszönhetően a női kosárlabda-rendezők filmjei gyakran lőttek, és még a világbajnokságon is sikeresek voltak. A legismertebb filmek:

1. "Valaki más területén játszani . " Az edző története, aki fekete csapatokból álló csapatot hozott létre és hozta őket a bajnokoknak.
  2. "A győzelmek szezonja" . A jól ismert edző a múltban megkapja a lehetőséget, hogy visszatérjen kedvenc sportjához, de egy feltétellel: fel kell készülnie a női csapatra, hogy a lányok a legmagasabb szinten érkezzenek.
  3. "Hatalmas Max". A női csapat edzőjének története, Kathy Nash, aki rövid idő alatt képes a győzteseket győzelemre vinni a gyenge gyengeségektől.